Damska treść

Studia podyplomowe – właściwa inwestycja w swój rozwój

Studia podyplomowe są szansą na poszerzenie wiedzy dotychczas zdobytej na studiach pierwszego lub drugiego stopnia. Jest to nie tylko okazja do podniesienia swoich kwalifikacji zawodowych, lecz również możliwość rozwoju osobistego na wielu płaszczyznach.

Dlaczego warto zapisać się na studia podyplomowe?

Studia podyplomowe są dopełnieniem kształcenia na studiach licencjackich lub magisterskich. Dla absolwentów, którzy nie posiadają doświadczenia zawodowego i zmagają się z szukaniem pracy, studia mogą być szansą, by poszerzyć swoje umiejętności. Jednocześnie dla przyszłych pracodawców będzie to sygnał, że potrafimy właściwie zorganizować swój czas i dążymy do rozwoju osobistego. To ceniony atut, który wskaże, że będziemy wykazywać duże zaangażowanie na stanowisku pracy.

Zaletą studiów podyplomowych jest forma spotkań – weekendowe zjazdy pozwalają pogodzić codzienne obowiązki z nauką, nie obciążając studentów nadmierną ilością wiedzy do przyswojenia.

Studia na Ignatianum – rozwój ducha i umiejętności praktycznych

Oferta studiów podyplomowych Wydziału Filozofii obejmuje trzy kierunki pozwalające na rozszerzenie swoich dotychczasowych kompetencji.

Kierunek arteterapia w animacji kultury przygotowuje do pracy terapeutycznej z wykorzystaniem sztuki. Studenci uczą się jak kontakty z plastyką, teatrem, literaturą i muzyką pomagają w procesach terapeutycznych, przezwyciężania trudności i usprawnienia intelektualnego i fizycznego. Program studiów przewiduje zagadnienia z zakresu sztuki – malarstwa i rysunku, muzyko terapii i rękodzieła. Wzbogacenie studiów o przedmioty z dziedziny psychologii, np. warsztaty animacji czasu wolnego sprawia, że studenci nabierają umiejętności praktycznych, są w stanie prowadzić zajęcia terapeutyczne w instytucjach kultury i placówkach opieki, wykorzystując poznane techniki arteterapii.

Szkoła Formatorów, studia z zakresu antropologii, psychologii i pedagogiki chrześcijańskiej przygotowują absolwentów do pracy formacyjnej w duchu nauczania Kościoła. Plan studiów przewiduje zajęcia dotyczące filozofii człowieka i teologii, dające rzeczową wiedzę dotyczącą podstaw i dogmatów chrześcijaństwa. Przedmioty, takie jak psychologia osobowości czy komunikacja interpersonalna, uczą właściwych praktyk pedagogicznych.

Etyka dla nauczycieli jest kierunkiem przygotowującym do prowadzenia zajęć etyki w szkołach podstawowych i średnich. Absolwent kierunku posiada wiedzę odnośnie pracy z osobami o różnych poglądach, i wyznaniach, przekazując im wartości ogólnohumanistyczne, które są charakterystyczne dla kultury i cywilizacji europejskiej.

Powiązane artykuły

Sól himalajska

Sól stała się podstawową przyprawą, której używamy w kuchni. Na rynku dostępnych jest wiele jej rodzajów, różniących się miejscem i sposobem wydobycia, a także właściwościami. Jednym z jej gatunków...

7 lipiec 2022 /
TN
Czytaj więcej

Nie mam na nic czasu - jak zaplanować swój dzień i znaleźć czas na odpoczynek?

Masz mnóstwo rzeczy na głowie i żyjesz w ciągłym biegu? Ciągle przybywa Ci kolejnych obowiązków i nie wiesz, w co włożyć ręce? Problemem może być zła organizacja pracy i brak umiejętności planowani...

13 czerwiec 2019 /
IS
Czytaj więcej

Praca marzeń - zwiedzanie świata i randkowanie przez aplikację

Aplikacja randkowa Bumble oferuje pracę i poszukuje singli, którzy chcieliby zwiedzać świat. Dla osób lubiących podróżować i poznawać nowych ludzi może to być praca marzeń.

5 czerwiec 2019 /
IS
Czytaj więcej