Jak dbać o włosy niemowlaka

Autor: JQ
Jak dbać o włosy niemowlaka

Każdy rodzic troszczy się o zdrowie oraz o odpowiednią higienę swojego dziecka. Szczególną uwagę należy poświęcić jednak zabiegom pielęgnacyjnym, które dotyczą niemowląt. Ich delikatna skóra oraz włosy wymagają tego, aby stosować wyjątkowe, stworzone z myślą o nich preparaty. Należy do nich między innymi szampon dla dzieci.

 

Pielęgnacja włosów niemowlaka - dlaczego jest tak ważna?

Niektóre dzieci rodzą się z bujną czupryną, natomiast u innych przyjdzie poczekać trochę czasu, aby na głowie pojawiły się włosy. Pielęgnacja pierwszych włosów nie jest trudna, jednak nie należy lekceważyć kwestii higieny głowy niemowlęcia.

Dermatolodzy zalecają, aby myć niemowlęce włosy nawet wtedy, kiedy stanowią one jeszcze delikatny puch. Należy je również czesać przy pomocy szczotki z miękkim włosiem. Lekarze podkreślają jednak, jak ważny jest dobór odpowiednich kosmetyków. Ich skład musi być tak opracowany, aby nie podrażniać wyjątkowo wrażliwej skóry głowy najmłodszych z dzieci.

 

Czym myć włosy niemowlaka?

Pielęgnacja włosów dziecka to jeden z podstawowych zabiegów higienicznych. Należy do tego używać szamponu skierowanego właśnie dla tej grupy wiekowej.

Kosmetyki takie są zawsze odpowiednio oznaczone. Znajduje się na nich informacja, że można stosować je już od pierwszego dnia życia. Szampony przechodzą dokładne, szczegółowe badania Przeprowadzane są one przez pediatrów oraz dermatologów, aby stwierdzić, czy preparaty te nie zaszkodzą skórze dziecka.

 

Bardzo ważny jest ich skład. Muszą być całkowicie hipoalergiczne oraz nie mogą zawierać szkodliwych parabenów, barwników, a także SLS i SLES. Wskazane jest stosowanie szamponów, które jeżeli dostaną się do oczu, nie spowodują dyskomfortu związanego ze szczypaniem. Nie trzeba też chyba wspominać, że kosmetyki przeznaczone dla dzieci muszą być skuteczne, a efektem ich stosowania powinny być błyszczące i czyste włosy.

 

Co zrobić, aby niemowlak polubił codzienną pielęgnację włosów?

Bywa, że niemowlęta mają gęste, kręcone lub długie włosy. Jednak nie wszystkie maluchy uwielbiają mycie głowy oraz czesanie.

Pielęgnacja włosów niemowlaka może stać się wspaniałą zabawą i rodzinnym rytuałem. Wystarczy zachęcić dziecko do ich mycia wierszykami, piosenkami czy zabawkami kąpielowymi. Można także wymyślić zabawę z pianą.

 

Niekiedy sporym wyzwaniem jest rozczesywanie włosów dziecka. Jednak problem ten można rozwiązać, stosując szampon, dzięki któremu można to zrobić całkowicie boleśnie. Nie można też zapomnieć, że najłatwiej rozczesać włosy, gdy są one jeszcze mokre.

 

Więcej informacji znajdziesz na https://www.johnsonsbaby.com.pl/kapiel/pielegnacja-i-ukladanie-wlosow-dziecka

KOMENTARZE (0)

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany ani zapisany w żadnej bazie.