Tampon czy podpaska - wybierz komfort

Autor: KC
Tampon czy podpaska - wybierz komfort

Większość dziewcząt, które zaczęły miesiączkować, zadaje sobie pytanie - co wybrać, czy lepiej jest stosować tampony, czy podpaski? Oba rozwiązania mają swoje zalety, jeśli jednak prowadzisz aktywny tryb życia, uprawiasz sport, lub lubisz ubierać się w dopasowane do figury getry, warto zastanowić się nad wyborem pierwszej opcji.

 

Dlaczego warto jest używać tamponów

Tampony pochłaniają wydzielinę miesiączkową jeszcze we wnętrzu ciała. Dzięki temu nie zachodzi proces utleniania się krwi miesiączkowej, co pozwala uniknąć nieprzyjemnego zapachu. Korzystanie z tamponów eliminuje również ryzyko powstawania plam na bieliźnie i ubraniu. Stosowanie ich jest dużo bardziej higieniczne niż używanie tradycyjnych podpasek. Miesiączka nie musi ograniczać kobiety w jej wyborze ubioru lub stylizacji. Tampony można założyć na plażę, podczas menstruacji nosić kostium kąpielowy, obcisłe getry, lub spódniczki. Są one bardzo dyskretne, nikt nie domyśli się, że korzystająca z nich dziewczyna ma okres.

Dla pań, które prowadzą aktywny tryb życia, dylemat „tampon czy podpaska” ma tylko jedno rozwiązanie. Używanie tamponów jest bardzo wygodne, ponieważ zaprojektowane są one w taki sposób, by dopasować się do kształtu ciała. Prawidłowa ich aplikacja zapewnia całkowitą swobodę ruchów. Menstruacja nie oznacza konieczności rezygnacji z aktywnego spędzania czasu. Nosząc tampony, można wyczynowo uprawiać sport, pływać, trenować sztuki walki, jeździć rowerem lub chodzić na WF. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby z nich korzystać także w nocy. Wystarczy włożyć czysty tampon przed spaniem i pamiętać, żeby wymienić go na nowy po przebudzeniu się rano.

 

Jak zaaplikować tampon

Dziewczęta, które zaczęły miesiączkować, często zastanawiają się, jak założyć tampon. Należy zacząć od dokładnego przeczytania dołączonej do opakowania instrukcji i umycia rąk. Następnie dobrze jest znaleźć wygodną do aplikacji pozycję. Można stanąć lub usiąść i rozluźnić mięśnie. Tampon należy odpakować z folii, zgodnie z kierunkiem strzałek, a następnie rozwinąć sznurek. Gdy jest już odpakowany, trzeba delikatnie, wsunąć go wgłąb pochwy, tak by znajdował się w środkowej jej części, a sznurek pozostał na zewnątrz. W przypadku gdy podczas aplikacji odczuwalny jest opór, można lekko zmienić kąt, pod którym tampon jest wsuwany. Jeśli został on prawidłowo włożony, to nie powinien być odczuwalny przy poruszaniu się. Należy pamiętać o częstej wymianie tamponów i przestrzeganiu podstawowych zasad higieny, takich jak mycie przed i po aplikacji rąk.

KOMENTARZE (0)

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany ani zapisany w żadnej bazie.