Jak pielęgnować ciało

Autor: ND
Jak pielęgnować ciało

W jaki sposób myć i oczyszczać skórę?

Mycie skóry to podstawowy, codzienny zabieg pielęgnacyjny. Dlatego należy zdać sobie sprawę z tego, jak ważny jest wybór właściwych preparatów i dobrych kosmetyków.

Do mycia najlepiej wybierać delikatne mydła, które nie powodują przesuszania się skóry. Nie mogą one też powodować podrażnień czy uszkodzenia warstwy lipidowej. Specjaliści zalecają również stosowanie żeli, których konsystencja znacznie ułatwia mycie.

Pielęgnacja ciała byłaby mało skuteczna, gdyby nie peelingi. Używanie tych preparatów jest konieczne, aby przygotować skórę do dalszych zabiegów. Ich skład jest oparty na łagodnych substancjach myjących oraz na małych, ziarnistych drobinach. Właśnie te drobiny sprawiają, ze martwy naskórek zostaje złuszczony i usunięty, a skóra szybciej wchłania odżywcze preparaty. Peelingów nie można jednak stosować zbyt często. Zaleca się, aby używać je nie częściej niż dwa razy w ciągu tygodnia.

 

Odżywianie skóry a pielęgnacja ciała

Odżywiona skóra to taka, która jest elastyczna, gładka i doskonale nawilżona. Aby osiągnąć taki efekt, należy wykorzystywać linie kosmetyków regenerujących.

Formuła tych preparatów została opracowana tak, aby dostarczać ciału wszystkich niezbędnych składników odżywczych. To właśnie one opowiadają za witalny wygląd skóry oraz za to, że nie jest spierzchnięta, odwodniona czy poszarzała. Nie mniejsze znaczenie ma aplikacja kosmetyków nawilżających. Wśród produktów firmy Neutrogena wyróżniają się balsamy i kremy, w których składzie znajdują się emolienty. Dzięki nim skóra jest doskonale zabezpieczona przed utratą wody – dowiedz się więcej na: https://www.neutrogena.com.pl/bad-piekna/pielegnacja-ciala/

 

Kosmetyki na każda porę roku

Osoba, która chce zadbać o swoje ciało, powinna stosować kosmetyki dedykowane do aplikacji w konkretnej porze roku. Niższe temperatury czy letni skwar to powody, dla których trzeba zmienić nie tylko noszoną garderobę.

 

Zimą skóra wymaga intensywnego nawilżenia. Nie można zapomnieć też o kosmetykach, które pomogą jej zregenerować się po kontakcie z mroźnym powietrzem. Natomiast latem, zwłaszcza w słoneczne dni, należy regularnie stosować preparaty z filtrem UV. Zabezpieczają one przed niekorzystnym dla skóry działaniem promieni słonecznych.

KOMENTARZE (0)

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany ani zapisany w żadnej bazie.