Jak dobrać kolor paznokci?

Autor: MA
Jak dobrać kolor paznokci?

Umiejetność doboru odpowiedniego koloru paznokci do stylizacji, okazji i cery jest nie lada wyzwaniem. Na fakt czy dany kolor pasuje do naszej urody wpływa wiele czynników. Kobiety, które nie mają z tym problemu powinny być z siebie dumne i zapewne nie raz ich dłonie były obiektem zazdrości w oczach koleżanek. Zadbane paznokcie starannie pomalowane dobrze dobranym kolorem dodadzą nam kobiecości oraz pewności siebie.

Okazja

W doborze koloru pierwszorzędnie powinnyśmy kierować się okazją, na którą je malujemy. Inny kolor paznokci dobierzemy do pracowniczego uniformu, a inny na wesele koleżanki. Lato jest wyjątkowym okresem, w którym większość kobiet pozwala sobie na korzystanie z odważnych kolorów. Neonowy żółty czy jasnozielony to barwy, które królują latem. W przypadku wyborze koloru paznokci do sukienki należy pamiętać o tym, by nie miał takiego samego odcienia jak nasza kreacja. Wygląda to mało estetycznie. Paznokcie mogę być świetnym akcentem naszego wyglądu i warto to wykorzystać. Czerwone paznokcie będą świętnie współgrały z małą czarną. W stylizacjach do pracy warto postawić na kolory typu nude. Jasne beże, lekki kolor brzoskwiniowy czy pastelowe zielenie dodadzą nam klasy oraz w niewyróżniający się sposób będą świadczyły o tym, że jesteśmy zadbanymi i świadomymi kobietami. 

Kolor paznokci, a karnacja

Jest to kolejny ważny czynnik w doborze koloru. W dobrym miejscu w tym przypadku znajdują się kobiety, które posiadają delikatny odcień cery. Pasują do niego prawie wszystkie kolory lakierów. Wystrzegać należy się jedynie mocnej czerni, która może przytłoczyć pozostałe elementy stroju. Kobiety o cerze oliwkowej powinny postawić na intensywne kolory stanowiące dobry kontrast do odcienia ich skóry. Na najwięcej mogą sobie pozwolić kobiety o ciemnym kolorze skóry. 

Wiek

Naklejki z motywami z bajek są zarezerwowane jedynie dla dziewczyn dopiero zaczynających swoją przygodę z malowaniem paznokci. Powinniśmy dostosować kolor paznokci także do wieku oraz zajmowanej przez nas pozycji. Na więcej może pozwolić sobie młoda kobieta niż dojrzała dyrektorka instytucji. Osobą młodym zalecemy eksperymentowanie. Wiele kobiet przekonuję się do danego koloru dopiero gdy zobaczy go na własnych paznokciach. Starszym przedstawicielkom płci pięknej polecamy stonowane pastelowe kolory. 

Dobór koloru nie jest łatwy, ale po zaznajomieniu się z czynnikami wpływającymi na jego wybór decyzja staje się prostsza. Nie należy zapominać o tym ,że największy wpływ na dobór koloru mają własne upodobania właścicielki paznokci.

KOMENTARZE (0)

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany ani zapisany w żadnej bazie.