Jak przygotować skórę twarzy do lata

Autor: EM
Jak przygotować skórę twarzy do lata

Moment, gdy zima zbliża się ku końcowi, a wiosna nie rozgościła się jeszcze na dobre w naszym krajobrazie, jest doskonały do przeprowadzania zabiegów kosmetycznych na twarz. To właśnie na tak zwanym przedwiośniu zrobimy to najbezpieczniej. Dlaczego? Po pierwsze, skóra twarzy po zabiegach wymaga ochrony. Zarówno przed słońcem, jak i przed wiatrem. Luty oraz marzec nadają się idealnie do tego, aby po powrocie z gabinetu kosmetycznego schować się w domowych pieleszach i pozwolić skórze wyregulować się.

 

Jakie zabiegi na twarz zrobić po zimie?

 

1. Oczyszczanie

Gdy zima się kończy, nasza skóra zwykle jest poszarzałą i zmęczona. Ze względu na brak słońca brakuje opalenizny, która trochę chowa takie defekty. Podstawowe zabiegi kosmetyczne na lato to solidne oczyszczanie skóry. Pomocne będzie oczyszczanie manualne, jak i bardziej zaawansowane techniki, takie jak mikrodermabrazja lub peeling kawitacyjny. Ciekawostką w ostatnim czasie jest oczyszczanie wodorowe, które polega na wprowadzeniu w głąb skóry aktywnych cząstek wodorowych.

 

2. Odżywianie i regeneracja

Po dogłębnym oczyszczeniu skóry twarzy, należy odżywić ją. Cera po zimie ma wzmożone zapotrzebowanie na substancje odżywcze, a także na zabiegi, które ujędrniają i niwelują skutki mikrouszkodzeń, do których dochodzi w czasie zimnych i wietrznych dni. Na szczęście, medycyna estetyczna oferuje szerokie spectrum niedrogich i szybkich oraz nieinwazyjnych zabiegów odżywiających skórę. Przykładem jest mezoterapia, która polega na wstrzykiwaniu pod zewnętrzną powłokę skóry substancji odżywczych.

 

3. Odbudowa uszkodzonych partii skóry

Zima to czas szczególnie kłopotliwy dla osób, które zmagają się z rumieniem różowatym oraz problemami pękających naczynek. Cera naczynkowa niemal zawsze po zimie wymaga specjalistycznych zabiegów. Świetnie w niwelowaniu rozszerzonych i pękających naczynek sprawdzają się zabiegi termocell (zmniejszanie widoczności naczynek przy wykorzystaniu prądu częstotliwości fali radiowej), veon (laserowe zamykanie i obkurczanie naczynek) lub e-light IPL (używanie energii świetlnej do usuwania problemu trądziku różowatego).

 

Jakie zabiegi kondycjonujące warto zrobić, gdy nadchodzi wiosna?

Gdy skóra twarzy zostaje oczyszczona i solidnie odżywiona, warto zastosować wobec niej zabiegi kondycjonujące. Współczesna medycyna estetyczna daje niesamowite możliwości szybkiej poprawy stanu skóry bez użycia skalpela. Wśród takich zabiegów niesamowicie skutecznie zadziała na przykład mezoterapia mikroigłowa, która poprzez nakłuwanie skóry pobudza ją do nabudowywania nowych warstw kolagenowych. Efektem jest wyraźne zmniejszenie zmarszczek, poprawienie owalu twarzy oraz rozjaśnienie zmian barwnikowych i potrądzikowych. Skóra staje się nieco jaśniejsza, bardziej napięta. Mezoterapię mikroigłową można wykonać we Wrocławiu, w klinice Coco Time.

KOMENTARZE (0)

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany ani zapisany w żadnej bazie.