Jak uzyskać efekt opalonej skóry bez słońca?

Autor: IS
Jak uzyskać efekt opalonej skóry bez słońca?

Chciałabyś utrzymać ciemniejszy odcień skóry przez cały rok? W celu osiągnięcia takiego efektu wiele z nas decyduje się na solarium. Nie jest to jednak najlepsze rozwiązanie - taki sposób opalania jest bardzo szkodliwy dla skóry i zdrowia. Promieniowanie UV-A przyczynia się do starzenia skóry, a ponadto zwiększa ryzyko wystąpienia raka skóry. Poznaj metody, dzięki którym osiągniesz wymarzony efekt wymarzonej skóry bez konieczności wizyty w solarium.

Opalenizna a wygląd skóry

Opalona skóra może zwiększyć naszą pewność siebie oraz poczucie atrakcyjności. Mówi się przecież, że opalona cera w połączeniu z promiennym uśmiechem to najlepszy "makijaż". Skazy obecne na powierzchni skóry (np. zaczerwienione plamki czy sińce pod oczami) są wówczas mniej widoczne. Ciemna skóra prezentuje się świetnie i wspaniale współgra z kolorowymi stylizacjami. Jednak wygląd skóry to nie wszystko - warto przede wszystkim zadbać o swoje zdrowie. Jeśli zależy nam na opalonej skórze, warto skorzystać z metod, które są bezpieczne i nie będą stanowić dla nas zagrożenia. Jeśli chcesz przyciemnić koloryt swojej skóry, możesz skorzystać z samoopalaczy, balsamów brązujących lub opalania natryskowego.

Szkodliwość solarium

Solarium pozwala na uzyskanie widocznych efektów i pięknej opalenizny po stosunkowo krótkim czasie. To wygodne i skuteczne rozwiązanie, jednak jest bardzo szkodliwe. Wystawienie skóry na działanie promieniowania emitowanego przez solarium na jedynie 10 minut odpowiada całodniowemu przebywaniu na słońcu. Korzystanie z solarium nawet okazyjnie może być bardzo niebezpieczne, dlatego powinniśmy unikać tej metody. Solaria były przez pewien czas bardzo popularne ze względu na ich szybkie działanie. Obecnie jednak coraz częściej rezygnuje się z łóżek opalających ze względu na szkodliwość promieniowania. Choć opalona skóra może wyglądać pięknie i zdrowo, jest to tylko złudny efekt. Słońce i promieniowanie UV odpowiada za uszkodzenia skóry i powstawanie głębokich zmarszczek. Jeśli jednak zależy ci na przyciemnieniu kolorytu skóry, pamiętaj o tym, by zastosować bezpieczną metodę np. opalanie natryskowe.

Opalanie natryskowe

Opalanie natryskowe jest nieszkodliwe dla skóry. Zabieg ten wykonywany jest w gabinetach kosmetycznych. Jest to prosty sposób na uzyskanie opalenizny. Polega on na aplikacji specjalnego preparatu za pomocą rozpylacza. Umożliwia to uzyskanie równomiernie przyciemnionej skóry i wyeliminowanie powstawania nieestetycznych smug. Efekt ten jest tymczasowy i znika zwykle po około 10 dniach. Opalanie natryskowe jest dosyć drogie dlatego, jeśli nie chcesz wydawać na nie zbyt dużo pieniędzy, lepiej zainwestuj w dobry samoopalacz. Jedna tubka może wystarczyć Ci na kilka aplikacji. Pamiętaj jednak, aby przed nałożeniem samoopalacza, odpowiednio złuszczyć skórę i wykonać peeling całego ciała. Zmniejszyć wówczas ryzyko powstania smug, a opalenizna utrzyma się dłużej. Przy zastosowani samoopalacza oraz opalania natryskowego efekt przyciemnionej skóry widoczny jest tego samego dnia. Jeśli wolisz, by efekt pojawił się stopniowo, wybierz balsam brązujący - połączenie kremu nawilżającego i samoopalacza. Efekt opalonej skóry otrzymasz wówczas po kilku dniach jego stosowania.

KOMENTARZE (0)

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany ani zapisany w żadnej bazie.