Kosmetyki do skóry dojrzałej

Autor: DZ
Kosmetyki do skóry dojrzałej

Skóra dojrzała wymaga zastosowania szczególnie uważnej pielęgnacji. Wraz z wiekiem traci ona bowiem jędrność, staje się coraz bardziej skłonna do przesuszeń i podrażnień, a co za tym idzie - nieprzyjemnego uczucia ściągnięcia i napięcia. Jakie kosmetyki do skóry dojrzałej warto stosować regularnie, aby zadbać o jej dobrą kondycję?

Odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne dla skóry dojrzałej

Choć hasło "skóra dojrzała" kojarzy się przede wszystkim z kremami przeciwzmarszczkowymi, to ich regularne używanie jest tylko jednym z wielu etapów starannej pielęgnacji. W późniejszym wieku skóra ma również tendencje do słabnięcia naturalnej, hydrolipidowej bariery ochronnej osłaniającej ją przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych czy innych czynników zewnętrznych. Konieczne jest więc jej właściwe odżywianie, natłuszczanie oraz pielęgnacja docierająca do głębszych warstw skóry i zapewniająca dodatkową ochronę. 

Jakie składniki powinny znaleźć się w kosmetykach dla skóry dojrzałej?

Hurtownia kosmetyczna https://dyskontkosmetyczny.pl oferuje szeroki wybór produktów do pielęgnacji cery dojrzałej, w których znajdziemy takie składniki, jak mezopeptydy pobudzające w naturalny sposób skórę do wytwarzania kolagenu odpowiadającego za właściwe napięcie i ujędrnienie jej struktur. Warto również wybrać produkty oferowane przez sklep internetowy Dyskont Kosmetyczny zawierające aminokwasy, które odżywiają skórę i zapewniają jej odpowiedni poziom nawilżenia. Dzięki temu stanie się ona wyraźnie bardziej elastyczna, ujędrniona i świeższa. 

Często polecanym składnikiem w kremach dla cery dojrzałej jest retinol. To jedna z najsilniej działających substancji odmładzających, stosowania również przy cerze trądzikowej. To pochodna witaminy A, która pozwala skutecznie spłycić zmarszczki, przenikając do głębszych warstw skóry, gdzie stymuluje do  pracy fibroblasty produkujące kolagen, elastynę i kwas hialuronowy zapewniające jędrność, gładkość i sprężystość skóry. Warto jednak używać kosmetyków z retinolem ostrożnie. Jako silnie działający składnik kosmetyków może on bowiem powodować podrażnienia, zaczerwienienia czy pieczenie skóry. Zacznijmy więc od kosmetyków, które zawierają niskie stężenie retinolu, używając ich na wszelki wypadek wieczorem.

KOMENTARZE (0)

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany ani zapisany w żadnej bazie.