Pielęgnacja idealna na wiosnę

Autor: DZ
Pielęgnacja idealna na wiosnę

Okres zimowy i jesienny nie sprzyja wrażliwej skórze na twarzy. Jest ona wówczas narażona na przesuszenie i podrażnienie ze względu na zmiany temperatury czy stosowanie ogrzewania w pomieszczeniach. Warto więc przygotować ją we właściwy sposób na wiosnę, aby cieszyć się promiennym wyglądem i nie obawiać pierwszych promieni słońca. Jaka jest pielęgnacja idealna na wiosnę dla skóry twarzy i jakie kosmetyki warto wybrać do tego celu?

Oczyszczanie skóry na wiosnę

Po okresie zimowym skóra może być nie tylko nadmiernie przesuszona, ale także zanieczyszczona. Pojawiają się na niej zaskórniki, wypryski, może się również łuszczyć. Wszystko to powoduje, że skóra przybiera mało estetyczny, szarawy odcień. Przed przystąpieniem do regularnych zabiegów pielęgnacyjnych warto więc przede wszystkim starannie ją oczyścić. Martwy naskórek usuniemy z niej, stosując peelingi i dobierając je odpowiednio do naszej cery. Enzymatyczne lub kwasowe peelingi można stosować do skóry wrażliwej i podatnej na podrażnienia. Mechaniczne, zawierające mikrodrobinki, są dobrym wyborem w przypadku cery tłustej i mocno zanieczyszczonej. Zabiegi peelingujące wykonujemy zazwyczaj dwa razy w tygodniu, dając skórze kilka dni na regenerację.

Regeneracja skóry po peelingu

Po oczyszczeniu skóry, w jej regeneracji pomogą nam z kolei odpowiednio dobrane maseczki odżywcze dostarczające skondensowanej dawki niezbędnych witamin, mikroelementów i innych składników pozwalających odzyskać jej świeży i zadbany wygląd. Warto zwrócić w tym zakresie uwagę na kosmetyki naturalne oferowane w szerokim wyborze przez sklep internetowy Dyskont Kosmetyczny - https://dyskontkosmetyczny.pl/, które oparte są na formułach wykorzystujących jednocześnie naturalne substancje znane od lat w pielęgnacji i współczesną technologię produkcji.

Regularna pielęgnacja

Po wykonaniu zabiegów pozwalających skórze odzyskać zdrowy i promienny wygląd, pamiętajmy o wprowadzeniu nawyku codziennej pielęgnacji, której podstawą jest oczyszczanie. Wykonujemy je codziennie, rano i wieczorem, stosując do tego celu wybrane kosmetyki oczyszczające, jak mleczka, płyny micelarne i toniki przywracające skórze właściwe pH. Dopiero po oczyszczeniu twarzy, nakładamy na nią wybrany krem nawilżający rano lub odżywczy wieczorem, co pozwoli nam na długo zachować pożądany wygląd cery na twarzy.
 

KOMENTARZE (0)

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany ani zapisany w żadnej bazie.