Soda oczyszczona jako naturalny kosmetyk

Autor: MA
Soda oczyszczona jako naturalny kosmetyk

Wykorzystywana najcześniej w kuchni soda oczyszczona może również pełnić rolę naturalnego kosmetyku. Prosty skład, łatwa dostępność oraz niska cena zachecają do wypróbowania jej urodowych właściwości. Z czym wymieszać sodę? Jak sodę oczyszczoną by poprawiła wygląd naszej cery i zębów?

Pasta wybielająca

Jedną łyżeczkę sody oczyszczonej wymieszać z jedną łyżyczeką oleju kokosowego lub wody. Powstałą mieszankę nałóż na umyte zęby. Zostaw na 5 minut, daj sodzie oczyszczonej dzialać. Wypłucz usta i umyj zęby, tak jak robisz to codziennie. Efekt powinien powinnaś zobaczyć już po pierwszym użyciu. Jeżeli nie widzisz zmiany, następnym razem nałóż pastę z sody na 10 minut. Pamiętaj, by nie przesadzać z trzymaniem jej na zębach, gdyż może to prowadzić do uszkodzenia szkliwa oraz nadwrażliwości.

Szampon

Włosy od czasu do czasu potrzebują odpoczynku od chemicznych szamponów, które mogą prowadzić do wypłukiwania się minerałow z włosów. Do swojego codziennego szamponu dodaj łyżkę sody oczyszczonej. Powstałą substancją umyj włosy i zostaw na chwilę. Następnie obficie spłucz. Po takim oczyszczeniu włosów będą one lepiej wchłaniać substancje odżywcze zawarte w kosmetykach. 

Naturalny peeling

Soda skutecznie może także zastąpić peeling. Sodę oczyszczoną wymieszaj z wodą w proporcjach 1:1. Tak powstała substancje zaaplikuj na twarz i kolistymi ruchami wetrzyj w skorę. Po zmyciu sody zaskoczy Cię gładkość oraz rozjaśnienie skóry. Czynność możesz powtarzać 2 razy w tygodniu. 

Suchy szampon

Idealny w sytuacji awaryjnej, gdy musimy niespodziewanie wyjść, a włosy nie są zbyt świeże. W tym wypadku udaj się do kuchni, weź odrobinę sody oczyszczonej i posyp ją czubek głowy. Zacznij od małej ilości i w miare potrzeby użyj większej ilości. Po chwili dokładnie wyczesz proszek z włosów. Soda oczyszczona świetnie pochłania wilgoć, dlatego dobrze sprawi się jako suchy szampon.

Preparat przeciwko zaskórnikom

Podobnie jak w przypadku stosowania sody oczyszczonej jako peelingu. Wymieszaj sodę z wodą w proporcjach 1:1, następnie nałóż na skórę nosa i czekaj. 10 minut powinno wystarczyć. Najlepiej przed zastosowaniem substancji wykonać tzw. parówkę, która rozszerzy pory i ułatwi pozbywanie się zaskórników. 

Soda oczyszczona może być wykorzystywana nie tylko w kuchni. Posiada ona szereg zastosowań, które pomogą nam w codziennym dbaniu i cere.

KOMENTARZE (0)

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany ani zapisany w żadnej bazie.