Jakie produkty do codziennego makijażu?

Autor: MA
Jakie produkty do codziennego makijażu?

Codzienny makijaż powinien być krótki w aplikacji jednocześnie, jak najlepiej kryjąc nasze niedoskonałości. Oto 5 produktów dzięki, którym wykonasz piękny codzienny makijaż.

Podkład

Każdy z nas chciałby mieć gładką cerę, lecz nie każdy może się ją poszczycić. Na wszelkie niedoskonałości najlepszym produktem jest podkład matujący. Ma on zazwyczaj gęstą konsystencje, do jego nakładania używa się specjalnych gąbeczek. Stosowanie podkładu może wysuszyć skórę, więc trzeba dbać o jej właściwe nawilżenie. Obecnie popularność zdobywają kremy BB, które powoli zastępują zwykłe podkłady. Są to kremy wielozadaniowe, które oprócz krycie niedoskonałości, także nawilżają oraz rozświetlają cerę.

Korektor

Ten produkt ma za zadanie ukryć cienie pod oczami. Skutki nieprzespanej nocy na twarzy dzięki korektorowi mogą być zniwelowane. Stosuje się go na podkład.

Tusz do rzęs

Podkreślone rzęsy optycznie powiększają oko. Malując rzęsy, widocznie zwracamy uwagę na nasz oczy uwidaczniając ich kolor i głębię. Tusz do rzęs jest produktem idealnym dla kobiet o jasnych włosach, których rzęsy nie są wystarczająco widoczne i podkręcone. Producenci oferują szereg produktów umożliwiających duże lub lekko widoczne podkreślenie rzęs. Przy codziennym makijażu oczy pomocna może być również zalotka.

Cienie do powiek

Służące podobnie jak tusz do podkreślenia oczu. W zależności od tego, jaki efekt chcemy uzyskać możemy użyć jasnych lub ciemnych cieni. Nałożenie ciemnego cienia na powiekę zwróci uwagę na nasze oczy jeszcze bardziej. Producenci oferują całe palety cieni do powiek, w kolorach stonowanych, jak i tych zarezerwowanych na wieczorne wyjścia.

Błyszczyk

Łatwiejszy w nakładaniu niż pomadka. Obowiązkowy w każdej damskiej torebce. Nie tylko nada ustom koloru, ale także je nawilży. Istnieją także błyszczyki matujące oraz z drobinkami brokatu.

Codzienny makijaż nie powinien sprawiać problemów. Trzeba jednak zachować w nim umiar. Ważne jest także, by dobrze dostosować codzienny makijaż do wieku oraz wykonywanej pracy.

KOMENTARZE (0)

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany ani zapisany w żadnej bazie.