Diagnoza zespołu suchego oka

Autor: YW
Diagnoza zespołu suchego oka

Piasek pod powiekami, pieczenie oczu, kłucie czy wrażenie, jakby do oka dostało się coś obcego. Do tego podwójne i mniej ostre widzenie, nadwrażliwość na intensywne światło i trudności z poruszaniem powiekami. Wszystkie te objawy oznaczają, że nasze oczy wytwarzają zbyt małą ilość łez, które je nie tylko nawilżają i odżywiają, ale są też niezbędne do prawidłowego funkcjonowania wzroku.

 

Diagnoza to podstawa

Wymienione dolegliwości dotyczą praktycznie wszystkich niezależnie od wieku a spędzają dużo czasu przed monitorem komputera czy też bardzo często korzystają ze smartfonów, czytając na ich ekranach wiadomości czy przeglądając zawartość internetu. Na początku, niedługo po pojawieniu się pieczenia i kłucia oczu, pomaga zamknięcie powiek i krótkie zrelaksowanie się. Z czasem jednak objawy mogą się nasilać i odpoczynek może nie być już wystarczający do zniwelowania dyskomfortu.

 

W takiej sytuacji zalecane jest udanie się do specjalisty, ponieważ do podjęcia skutecznego leczenia niezbędna jest trafna diagnoza. Jeśli lekarz rozpozna zespół suchego oka (dowiedz się więcej na: https://www.mdt.pl/17,suche-oko-diagnoza-i-leczenie), należy rozpocząć kurację, gdyż problemy z pieczeniem i zaczerwieniem oczu same nie ustąpią, a mogą się nawet nasilić. Niepodjęcie leczenia niesie za sobą też ryzyko nabawienia się zapalenia spojówek, owrzodzenia rogówki czy nawet pogorszenia wzroku.

 

Leczenie może być przyjemne

Wiele osób do wizyty u okulisty zniechęca obawa, że specjalista przepisze krople do oczu. Zupełnie niepotrzebnie, ponieważ obecnie stosowane są innowacyjne i bardziej skuteczne od kropli metody zwalczania zespołu suchego oka. Całkowicie biokompatybilne i bezpieczne dla oczu zatyczki do punktów łzowych wspomagają wytwarzanie naturalnych łez, które stanowią najlepsze antidotum na pieczenie, kłucie czy zaburzenia widzenia.

 

Rekomendowane na zespół suchego oka hydrożelowe zatyczki absorbują płyn łzowy i już po 10 minutach od zastosowania dają trwały efekt nawilżenia, przynosząc wyraźnie odczuwalną ulgę. W odróżnieniu od kropli do oczu oferowane przez sklep MDT zatyczki nie wywołują alergii i jakichkolwiek objawów niepożądanych.

 

Noszenie zatyczek hydrożelowych jest komfortowe również z tego powodu, że nie wiąże się z nieestetycznym rozmazywaniem makijażu oczu, co stanowi dla pań istotny mankament stosowania kropli. Aplikacja zatyczek do punktów łzowych jest całkowicie bezbolesna i prosta. Zatyczki można założyć w każdym gabinecie okulistycznym. Hydrożel, który zostaje umieszczony przez specjalistę w kanaliku łzowym, jest niewidoczny i bardzo łatwy do usunięcia.

KOMENTARZE (0)

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany ani zapisany w żadnej bazie.