Dziesięć zasad zdrowego odżywiania

Autor: DZ
Dziesięć zasad zdrowego odżywiania

W codziennym natłoku obowiązków łatwo zapomnieć o tym, co powinno być dla nas najważniejsze - o zdrowiu. Właśnie dlatego, sklep internetowy Słodkie Zdrowie postanowił sporządzić dla Państwa krótką listę dziesięciu najważniejszych zasad zdrowego odżywiania, które stosowane na codzień wspomogą zdrowie i pozwolą każdemu czuć się w pełni sił.

Najważniejszą zasadą zdrowego odżywiania jest dbanie o regularność posiłków. Narodowe Centrum Edukacji Żywieniowej rekomenduje spożywanie 4 lub 5 posiłków dziennie, w odstępach 3- lub 4- godzinnych. Zaleca się spożywanie śniadania w przeciągu 2 godzin od wstania z łóżka. Ostatni posiłek powinno zaplanować się na minimum 3 godziny przed snem.

Zdrowe odżywianie to także dbałość o zbilansowaną dietę, w której nie brakuje owoców i warzyw. Należy ich spożywać minimum 400 gram dziennie, w minimum pięciu porcjach, z czego jedna może być zastąpiona sokiem lub koktajlem owocowo-warzywnym. Kolejnym aspektem zdrowego odżywiania jest wprowadzenie do diety produktów zbożowych, szczególnie tych z pełnego przemiału - pieczywa pełnoziarnistego, brązowego ryżu, czy też kaszy gryczanej. Pamiętaj o spożywaniu produktów mlecznych, takich jak jogurty, sery czy też po prostu mleko. Nabiał jest idealnym źródłem wapnia, białka oraz witamin z grupy B. Kolejnym błędem żywieniowym jest nadmierne spożycie mięsa. Jeżeli lubisz mięso, staraj się wybierać chude gatunki mięsa, takie jak kurczak lub indyk. Uzupełnij swoją dietę rybami, roślinami strączkowymi oraz jajami. Istotny jest też tłuszcz, na którym smażysz - zalecane jest używanie tłuszczów roślinnych, takich jak olej rzepakowy lub oliwa z oliwek. Alternatywnie, staraj się przygotowywać jedzenie na parze lub w piekarniku. Najczęściej powtarzaną i znaną przez wszystkich zasadą zdrowego odżywiania jest ograniczenie spożycia cukru - w tym słodyczy. Spróbuj zastąpić ulubione smakołyki owocami lub orzechami, które dodatkowo wzbogacą Twoją dietę o witaminy i minerały. Zdrowe odżywianie to także okazja do testowania nowych smaków - zastąp szkodliwą w dużych ilościach sól mieszankami różnych przypraw. Nie zapominaj również o piciu wody - minimum 1.5 litra dziennie.
 
Zdrowe odżywianie to styl życia, którego pozytywne efekty szybko odczujesz na codzień. Zrób ze zdrowego odżywiania ciekawą przygodę - pomogą Ci w tym produkty ze strony https://slodkie-zdrowie.pl/pl/

KOMENTARZE (0)

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany ani zapisany w żadnej bazie.