Tworzenie Własnej Biżuterii? Sprawdź jak zacząć!

Autor: GZ
Tworzenie Własnej Biżuterii? Sprawdź jak zacząć!

Co zatem zrobić?

Doskonałym wyjściem jest po prostu stworzenie swojej własnej biżuterii. Rękodzieło jest wspaniałym pomysłem. To relaksujące hobby, dzięki któremu wykreujemy coś pięknego, co będzie nas zdobić i posłuży na lata. Jak zatem rozpocząć swoją przygodę z tworzeniem własnej biżuterii? Początki tworzenia biżuterii – dobry plan Planując tworzenie czegoś nowego, warto pamiętać o tym, aby dobrze się do tego przygotować. Ważne jest, aby od samego początku posiadać wszystkie niezbędne dobrej jakości materiały i narzędzia, które sprawią, że będzie nam się przyjemnie pracowało. Istotną kwestią jest stworzenie projektu biżuteryjnego. Na początku może się to wydawać nieco trudne, gdy spojrzymy na ilość oferowanych produktów, ale spokojnie. Trzeba pamiętać o wszystkich elementach naszej biżuterii, aby efekt finalny był zadowalający. Po pierwsze należy się zastanowić czy chcemy tworzyć biżuterię w jakimś konkretnym stylu np. sutasz, beading, makrama czy kreować coś prostszego. W obydwu przypadkach należy puścić wodze swojej fantazji. Dodatkowo na stronie można znaleźć wiele ciekawych inspiracji, a także tutoriali, z których można zaczerpnąć niezbędną wiedzę. Niektóre techniki są łatwiejsze do opanowania, inne zaś wymagają większej wprawy. Początkowo można zacząć od czegoś prostszego i potem rozwijać swoje umiejętności.

 

Na dobry start – elementy do biżuterii, narzędzia i inne akcesoria

Do tworzenia biżuterii niezbędne są dobre narzędzia. To dzięki nim nasze dzieła będą powstawać w spokojnej i przyjemnej atmosferze. Na początek warto zaopatrzyć się w szczypce – płaskie, tnące i okrągłe. Oczywiście narzędzia i akcesoria będą również zależały od tego, co będziemy chcieli stworzyć, czyli od naszego projektu. Koleją rzeczą są koraliki, kamienie, wisiorki, zawieszki. Tutaj wybór jest ogromny, zarówno pod względem kolorystycznym, jak i wielkościowym. Można zamówić sobie kilka rodzajów i wypróbować, co nam najbardziej odpowiada i jak pracuje się z każdym z tych materiałów. Potem należy dobrać linki, sznurki, druciki i gumki, które posłużą do stworzenia bransoletek. Warto zamówić też rzemienie, które będą stanowić bazę naszyjnika— do wyboru są naturalne, ze skóry ekologicznej, plecione, płaskie, szyte, okrągłe — dostępne są w różnych kolorach. Następnie należy wybrać półfabrykaty, czyli zapięcia, bigle, sztyfty, łańcuszki, nakładki, końcówki, łapaczki i stopery. Tutaj też trzeba popróbować różnych rzeczy i elementów. Na starcie najlepiej kierować się tym, co nam się podoba najbardziej i wybierać, elementy raczej większe i dłuższe. Kiedy nabierzemy większej wprawy, zakupy będą bardziej sprecyzowane. Na koniec trzeba zaopatrzyć się w klej. Najlepiej kupić dwa rodzaje. Szybkoschnący i dwuskładnikowy.

 

Stwórz własną biżuterię — do dzieła!

Tak dobrany zestaw będzie idealny na początek. To, co wybierzemy, w dużej mierze zależy od tego, co postanowimy stworzyć i od tego, co nam się podoba. Wybór jest ogromny, dlatego też właściwie nie ma limitu i wszystko zależy od wyobraźni. Najlepiej zamówić sobie pakiet startowy, a potem domawiać materiały w zależności od potrzeb. Hand made to wiele radości. Jeśli myślisz o tworzeniu własnej biżuterii, nie zwlekaj, tylko zaplanuj swój pierwszy projekt, zrób zakupy i do dzieła.

 

Wszystkie elementy do stworzenia własnej biżuterii znajdziesz na royal-stone.pl

KOMENTARZE (0)

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany ani zapisany w żadnej bazie.